|
Petities TEGEN de kilometer heffing (tot april 2007).
|
|
Datum: Sat 16 July 2022
Door: Redactie DFT Geld
Amsterdam - De adviesprijs voor een litertje benzine piekte in juni rond de €2,50. Die is nu weer wat gedaald, naar ongeveer €2,35. Angst voor een recessie zou meespelen.
De tank volgooien is weer wat minder duur dan begin juni.
Dat blijkt uit een overzicht van consumentencollectief United Consumers. De benzineprijs stond eerder op recordhoogte in maart. Toen besloot het kabinet de accijns te verlagen. In juni was de prijs echter terug op het oude hoge niveau.
Eigenaar Paul van Selms denkt dat de prijsdaling van de afgelopen weken te maken heeft met de angst voor een recessie, zegt hij tegen BNR Nieuwsradio. Bij economische teruggang zou de vraag naar brandstof afnemen. Van Selms verwacht eigenlijk niet dat de prijs dit jaar weer terug onder de €2 komt.
De prijs van olie is ook wat gedaald. Een vat is nu weer voor minder dan $100 te krijgen, waar die prijs er eerder flink boven stond. De dollar is echter nu evenveel waard als een euro, en olie wordt in dollars afgerekend.

Bron: Telegraaf